הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי

 

פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי נוסד בשנת 1997 על ידי קבוצה של תושבי הנגב, ערבים ויהודים, לנוכח כישלונה של מדינת ישראל לכבד את זכויות האדם של אזרחיה הערבים הבדואים תושבי הנגב ולהגן עליהן, לא להפלות אזרחים אלה ולמלא את מחויבויותיה כלפיהם. הפורום נאבק למען זכויות אדם ושוויון מלאים לכל תושבי הנגב.

הפורום מנהל את מאבקו בדרכים שונות  – העצמת קהילות, פעילויות סולידריוּת ומחאה, תיעוד של הפרות זכויות אדם, השתתפות בהליכים משפטיים נגד פרקטיקות מפלות וכן סנגור מקומי ובינלאומי.

הפורום מקיים סדנאות תיעוד בצילום לילדים ולנשים בכפרים הבדואים הלא מוכרים בנגב. משתתפים בסדנאות אלה לומדים להשתמש במצלמה ולתעד באמצעותה את חיי היומיום שלהם ואת הפרות זכויות האדם שמהן הם סובלים. הסדנאות לנשים מבקשות לעודד את השתתפותן של נשים בדואיות בתיעוד של הפרות זכויות האדם מצד מדינת ישראל כלפי אזרחיה הבדואים וכן להגדיל את מאגר הראיות הוויזואליות העומד לרשות המאבק למען זכויותיהם של הבדואים בישראל.

הפורום מקיים סיורים מודרכים שמעמיקים את הבנתם של המשתתפים באשר למדיניות שהמדינה נוקטת כלפי הערבים הבדואים בנגב בכל הנוגע להקצאת משאבים, הענקת שירותים והקמת תשתיות עבור הקהילות הבדואיות.  בסיורים משתתפים עיתונאים מישראל ומהעולם, דיפלומטים, סטודנטים ועוד יחידים וקבוצות.

הפורום מפיץ מידע על מצב הבדואים בנגב ועל פעילותו באמצעות דו"חות ועלונים וכן אתר אינטרנט ומדיה חברתית. באמצעים אלה מספק הפורום מידע מדויק ואמין לקהל הרחב, למקבלי החלטות ולשחקנים רלבנטיים אחרים. הפורום הגיש לאו"ם דו"חות צללים על הריסות בתים, היעדר שירותים בכפרים הבדואים הלא מוכרים ואפליה בתחום השירותים הציבוריים. על מנת להבטיח את אמינות המידע בדו"חות אלה מבצע הפורום בעצמו את המחקר ואת עבודת השטח הכרוכים בהכנתם. כמו כן, הפורום שלח נציגים לפורומים של האו"ם ולפורומים אחרים המוקדשים לזכויותיהם של עמים ילידים.

משרד הפורום, הנמצא במקלט עירוני בבאר שבע, משמש גם מקום מפגש ומארח מגוון של פעילויות תרבותיות, חינוכיות ופוליטיות תחת הכותרת "מולתקא-מפגש".

הנציגות בישראל של קרן רוזה לוקסמבורג תומכת משנת 2012 בפעילויות שונות של פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי. בשנים האחרונות מתמקדת התמיכה בסדנאות התיעוד בצילום לנשים בדואיות בכפרים הבדואים הלא מוכרים.

 

www.dukium.org/
www.dukium.org/

NCF-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו