הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

תשרין – מוביליות ואקטיביזם חברתי

עמותת תִּשְרִין פועלת להעצמת החברה הערבית ולקידום חברה אזרחית דמוקרטית, יוזמת ומשפיעה באזור המשולש. עמותת תשרין היא ארגון ללא מטרות רווח, עצמאי ולא מפלגתי שהוקם ב-2008 בעיר טייבה שבאזור המשולש, על ידי קבוצה של פעילים ופעילות ממגוון חברתי ופוליטי רחב, גברים ונשים שמאוחדים בדאגתם למצב הקשה בטייבה ובחברה הפלסטינית בישראל בכלל. אזור המשולש והעיר טייבה סובלים מבעיות ומכשלים חברתיים, פוליטיים, כלכליים ותרבותיים משמעותיים. אין כמעט חברה אזרחית ויש מעט מאוד יוזמות חברתיות משפיעות שפועלות לאורך זמן.
למרות התנאים הקשים, קבוצות מקומיות שונות של צעירים ושל נשים מפגינות יכולות מנהיגות גבוהות ומגיעות להישגים מרשימים. עם זאת, לקבוצות אלה חסרים מוסדות מנחים שיוכלו לסייע להן להשקיע את מאמציהן בדרך שתביא להתקדמות החברה כולה. עמותת תשרין מזהה את הצורך לשנות את התחושה הרווחת של חוסר אונים ופועלת לאפשר הזדמנויות לעשייה חברתית ותרבותית, לבנות את יכולותיהם של הפעילים ולהעניק להם ידע ותמיכה ארגונית.
תשרין שמה לה למטרה להעצים ולהכשיר את הפעילים כאינדיבידואלים וכקבוצות על מנת שיוכלו להוות סוכני שינוי ולפעול להשגת הזכויות האזרחיות והקולקטיביות של הפלסטינים בישראל; כמו כן, תשרין פועלת לעידוד יצירה תרבותית מתקדמת שמודעת לזהות הפלסטינית הלאומית הייחודית וצומחת מתוכה ולפיתוח חברה אזרחית משפיעה המתבססת על ערכי הדמוקרטיה, הפלורליזם  והסולידריות החברתית. בנוסף פועלת תשרין ליצירת מסגרות לדיאלוג ולשיתוף פעולה חברתיים ברמה המקומית והארצית.
בשנת 2016, ובשותפות עם קרן רוזה לוקסמבורג, החלה תשרין בפרויקט חדש שמטרתו להרחיב את תפקידה מגוף שמארגן ומארח פעילויות תרבותיות עבור תושבי האזור, לגוף שמארגן את המשאבים המקומיים הקיימים לטובת יצירה עצמאית ומקומית של תרבות ואומנות. הפרויקט מתבסס על מיפוי רחב של ההזדמנויות והמשאבים הקיימים, יצירת שיח בין הגורמים השונים וניסוח תוכנית עבודה להשגת המטרה.

tishreen.net
tishreen.net

thisreen

הרשמו לניוזלטר שלנו