הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

תנד"י – תנועת נשים דמוקרטיות בישראל

 תנד"י הוא ארגון נשים יהודי-ערבי שהוקם בשנת 1948. התנועה פועלת בעיקר בקרב נשים ערביות-פלסטיניות אזרחיות ישראל, בכפרים ובערים בצפון ובמרכז הארץ. תחומי פעילותה הרבים של התנועה כוללים קידום שוויון לנשים, זכויות ילדים, וכן פעילות למען שלום ודמוקרטיה. התנועה מפעילה קבוצות מפגש ולימוד לנשים פלסטיניות צעירות במטרה להעצים אותן ולספק להן מידע בנוגע לזכויותיהן בשלב משמעותי בחייהן.

תנד"י הוא חזית של שני ארגונים: "אלנהדה אלנסאאיה" (התעוררות נשית) שהוקם ב-1948 כארגון נשים ערבי, ו"תנועת נשים דמוקרטיות מתקדמות". שני הארגונים, שמטרותיהם ויעדיהם היו דומים, החליטו להתאחד במטרה להרחיב את פעילותם  כתוצאה מהברית הוקמה תנד"י: תנועת נשים דמוקרטיות בישראל.

החזון של תנד"י הוא ליצור חברה שוויונית שתאפשר לנשים ולגברים, לפלסטינים וליהודים, לילדים ולמבוגרים, לחיות זה לצד זה ולשגשג בתחושה של ביטחון והגנה. חזון זה משקף את האג'נדה הפוליטית של תנד"י ואת המבנה הארגוני המתמקד בשוויון בין כל האנשים. כארגון חברתי התכניות והפעילויות של תנד"י מגיבות לצרכים המשתנים תדיר של הקהילות שהוא עובד בקרבן, בעיקר באמצעות מתנדבות.

Tandi2-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו