הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

סדאקה-רעות – שותפות נוער ערבי יהודי

סדאקה-רעות הוא ארגון דו-לאומי יהודי-פלסטיני שנוסד בשנת 1983 ופועל מאז לקידום חברה שוויונית, דו-לאומית ורב-תרבותית שמבוססת על צדק חברתי וסולידריות הדדית. בסדאקה-רעות  מאמינים שאפשר לפתח שותפות ערבית-יהודית אמיתית באמצעות הכרה בחוסר הצדק המובנה במציאות העכשווית, לקיחת אחריות על עוולות העבר ותיקון, ושרק מאבק משותף וסולידרי יוביל לבניית עתיד חדש ומשותף לשני העמים הנמצאים בקונפליקט ולמיעוטים נוספים החיים בישראל. פעילותה של סדאקה-רעות מאתגרת את מגמות האפליה, ההפרדה והעמקת אי האמון, להן אחראי הממסד הישראלי ומייצרת אלטרנטיבה למציאות הסכסוך וקהילה הולכת וגדלה של פעילים פלסטינים ויהודים הבוחרים בשותפות ופועלים להשגתה.

סדאקה-רעות הוא ארגון חינוכי המתמחה בחינוך נגד גזענות וחינוך פוליטי דו-לאומי. המודל החינוכי של סדאקה-רעות מבוסס על שלושה עשורים של ניסיון פדגוגי ועם זאת זהו מודל צומח ומתפתח, שמתאים את עצמו לשינויים חברתיים ופוליטיים במציאות שמסביב ולניסיונות הנצברים בשטח. הפדגוגיה של סדאקה-רעות מבוססת של שלושה עקרונות עיקריים:

שילוב של מסגרת חד-לאומית ומסגרת דו-לאומית –  המסגרת החד לאומית מציעה עבור המשתתפים בתוכניות של סדאקה-רעות מרחב בטוח בו הם יכולים לדון בנושאים הקשורים במישרין לקבוצת הלאום שלהם. המפגשים הדו לאומיים מהווים מרחב לקבוצות להיפגש אחת עם השנייה, להכיר את התרבויות, הדעות והמציאות ממנה מגיעים בני הנוער, ועל ידי כך לחזק את אמונתם בשותפות ככלי לשינוי חברתי וכחזון.

חינוך פוליטי – ברוח הפדגוגיה הביקורתית של פאולו פרירה, הרואה בחינוך כלי לשינוי החברה. סדאקה-רעות חותרת להקנות לבני נוער ולצעירים ידע וכלים לבחון את החברה באופן ביקורתי, לאתגר נרטיבים על הסכסוך, לזהות ולצאת כנגד אי צדק וכן לדמיין אלטרנטיבות חברתיות ופוליטיות למצב הקיים.

מעבר מטרנספורמציה אישית לאקטיביזם – ניסיון מעשי בעשייה למען שינוי חברתי הוא הדרך הטובה ביותר עבור משתתפים בדיאלוג ללמוד, להפנים את השינוי בעמדות שהם חווים ולהאמין ביכולתם להיות סוכני שינוי. המנחים בתוכניות של סדאקה-רעות מעודדים את המשתתפים לפעול ברמה המקומית-קהילתית. כך לומדים המשתתפים לחבר בין האישי, הקהילתי וההקשר המבני והפוליטי הרחב. מאות מבוגרי סדאקה-רעות השתלבו והמשיכו בפעילות בתנועות ובארגונים לשינוי חברתי.

www.reutsadaka.org/
www.reutsadaka.org/

sadaka-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו