הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

מרכז אעלאם המרכז הערבי לחירות המדיה, פיתוח ומחקר

"אעלאם" הוא ארגון לא-ממשלתי, המהווה מרכז תקשורת לאוכלוסייה הערבית-פלסטינית בישראל. המרכז נאבק בהדרת האוכלוסייה הערבית מהשיח התקשורתי בישראל ופועל לחשיפת החברה הישראלית למצוקותיו של הסקטור הערבי. מרכז "אעלאם" מעוניין להעביר את המדיה תהליכי דמוקרטיזציה ושואף להפוך את החברה הישראלית לשוויונית יותר – על ידי קידום השוויון בסיקור התקשורת את האוכלוסייה הערבית-ישראלית, הגברת מעורבותה של אוכלוסייה זו בתקשורת וחיזוק המדיום התקשורתי ככלי לפיתוח שיח ולמאבק באפליה ובהפרת זכויות.

מרכז "אעלאם" נוסד בנצרת בשנת 2000 על ידי קבוצת אקדמאים ועיתונאים ערבים. המרכז עוסק בהעלאת מודעות, בקידום זכויות מדיה ובהעצמת אנשי תקשורת ערבים ופלסטינים. המרכז מעודד מוסדות תקשורת ישראליים לאימוץ ערכים של שוויון ופלורליזם נטולי הטיות, בעיקר בסיקור של האוכלוסייה הערבית. "אעלאם" מפעיל מאמצי סנגור לקידום גישה חופשית לתקשורת הישראלית, לחופש מידע ולייצוג שוויוני בגופי התקשורת. בנוסף, המרכז יוזם פרויקטים חינוכיים, כנסים, הכשרות מקצועיות ופעילויות בקרב הרשויות בנושא הקצאת זכויות שידור.

אחד הפרויקטים של המרכז, הנעשה בשיתוף עם מרכז מנאראת ליחסי יהודים-ערבים במכון ון ליר בירושלים ובתמיכת קרן רוזה לוקסמבורג, הוא פרויקט "אופק לתקשורת הערבית". במסגרת הפרויקט נבחרות כתבות דעה של אינטלקטואלים ערבים מן השורה הראשונה שפורסמו בעיתונים המובילים בערבית ומתפרסמות בתרגום לעברית באתר האקטואליה "וואלה" ובעמוד הדעות של עיתון "ידיעות אחרונות". מטרת הפרויקט היא אפוא לפתוח צוהר בעיתונות העברית הפופולרית לכתבות דעה, מחשבה ופולמוס מערבית, ולתת את הבמה לכותבים הערבים עצמם בלא תיווך פרשני. הפרויקט מבקש להגיש לקורא הישראלי בדרך בלתי אמצעית חלק קטן מההגות הערבית העכשווית, הכוללת ויכוחים אינטלקטואליים וסוגיות שונות הנוגעות לרוב רובן של החברות והקהילות החיות במזרח התיכון. הוא מציע לקוראי העברית אפשרות להבין טוב יותר את המרחב שבו נמצאת ישראל, ולקרוא את דברי ההוגים הערבים עצמם ולא רק את הנכתב עליהם בישראל.

www.ilam-center.org/he/
www.ilam-center.org/he/

Ilam-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו