הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

מורשתנו-אמנה לדמוקרטיה

עמותת "מורשתנו-אמנה לדמוקרטיה" היא ארגון שותף של קרן רוזה לוקסמבורג זה שנים מספר. העמותה הוקמה בשנת 2007 על ידי קבוצת עולים חדשים ו-ותיקים לצד אנשי ציבור ישראלים המודאגים ממצבה הפוליטי והחברתי של מדינת ישראל ובפרט ממצבה של קהילת העולים. הקהילה רוסית אמנם גדלה והתבססה בארץ אך היא עדיין לא לוקחת חלק פעיל בחיים הציבוריים של המדינה ובחברה האזרחית. למרות חוסר המעורבות מאפיין אחד בולט בקרב ציבור דוברי הרוסית והוא דפוס חשיבה ימני בכל הנוגע לנושאים מדיניים וכלכליים. מאפיין זה בא לידי ביטוי בדפוסי הצבעה במערכות הבחירות האחרונות ובתגובות בציבור הרוסי להתעוררות החברתית שהחלה בקיץ 2011.

עמותת מורשתנו פועלת על קו התפר בין קהילת דוברי הרוסית לבין החברה הישראלית ומטרתה ליצור חיבור ומעורבות של דוברי רוסית לחיים הציבוריים דרך מוסדות החברה האזרחית. העמותה שואפת לחברה ישראלית סובלנית, בעלת ערכים של כבוד האדם, דמוקרטית ורב תרבותית המקבלת את השונה, לחברה אזרחית חופשית, בעלת אמצעים, משאבים והון אזרחי, מכילה ולא ממדרת אשר כוללת בתוכה את כל תושבי המדינה ופועלת לקידום החברה הישראלית כולה.

מטרות הארגון

* מאבק פעיל ובלתי מתפשר בכל ביטוי של התנהגות אנטי חברתית, כלפי או של ציבור העולים, המתרחשת על רקע אתני, עדתי, מגדרי ודתי, הבאה לידי ביטוי בגילויי גזענות, אפליה, הדרה ובפגיעה של זכויות אדם.

* חשיפה והעמקה של פרטי הסכסוך הישראלי-פלסטיני בקרב ציבור דוברי הרוסית לצורך יצירת שינוי תודעתי כלפי התהליך, תמיכה ומעורבות בפעילות לסיומו.

* יצירת קהילה אקטיבית של דוברי רוסית הלוקחת אחריות על ציבור העולים ופועלת לצמצום פערים בחברה, קידום נושאי הצדק והסולידריות החברתית תוך דגש על הזהות הייחודית של העולים.

היבט מרכזי בפעילויותיה של העמותה היא הכשרתם של עיתונאים ובלוגרים צעירים במטרה להעשיר את התקשורת הדוברת רוסית בישראל, הלוקה לא פעם בדעות קדומות. במסגרת הפרויקט הזה רוכשים המשתתפים בסדנאות ההכשרה כלים עיתונאיים ונפגשים עם ארגונים פרוגרסיביים של מיעוטים אחרים בישראל. כמו כן הם נוסעים אל השטחים הכבושים ומתוודעים לצורות שיח, להשקפות ולנסיבות חיים אחרות. אתר האקטואליה של העמותה, "ReLevantInfo", מקדם ערכים דמוקרטיים, סובלנות וריבוי קולות ברקב הקהילה הדוברת רוסית ומפרסם פרשנויות ומאמרי דעה בקשת רחבה של נושאים. בין פעילויותיה הנוספות של העמותה הרצאות, הדרכת קבוצות ושיתוף פעולה עם ארגונים אחרים, למשל בכתיבת דו"ח הגזענות השנתי של המטה למאבק בגזענות בישראל.

he.morashtenu.org.il/
he.morashtenu.org.il/

 

 

IMG_1174

2

1

6

הרשמו לניוזלטר שלנו