הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

מובי – מוזיאוני בת ים

מובי הוא מערך של שלושה מוזיאונים הפועלים בעיר בת ים. מוזיאון בן ארי המוקדש לאמנות עכשווית, בעל המבנה העגול והייחודי, נבנה בשנת 1961, והחל משנת 2007 מציע תערוכות אמנות עכשווית, תוכניות קהילתיות וכנסים אקדמיים המלווים בקטלוגים וקטלוגים שונים. המוזיאונים הנוספים, בית ריבק ובית שלום אש, מארחים את אוסף המוזיאון הנבנה ומפתחים תוכניות לפעילויות קהילה וחינוך נרחבות.

מובי מציב במרכז פעילותו את השאלות העולות ביחס לתפקיד המוזיאון במאה העשרים ואחת, כמוסד ששורשיו נטועים עם פרוץ העידן הדמוקרטי המודרני. תוך מתן במה רחבה לדיון, ייצור וייצוג של אמנות עכשווית, הגישה האוצרותית של המוזיאון מאפשרת חילופים בין אמנים, סופרים, אוצרים, מבקרים, חוקרים והציבור הרחב. המשימה האוצרותית של מובי כרוכה בהפעלה של התערוכות במוזיאון, על ידי פיתוח תוכניות המאפשרות להפוך את המוזיאון לאתר המשתנה תדיר ומעורר פולמוס.

בשנת 2016 המוזיאון מקדיש את חלליו לתערוכה “הילדים רוצים קומוניזם”, סדרת אירועים המבקשים לשקול מחדש את האפשרות הקומוניסטית, תשעים ותשע שנים אחרי המהפכה הרוסית ב-1917.

moby.org.il/
moby.org.il/

הרשמו לניוזלטר שלנו