הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר

פסטיבל קולנוע דרום

פסטיבל קולנוע דרום מתקיים כל שנה ביוזמת בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר. הפסטיבל החל את דרכו בשנת 2002 עם דגש על סרטי הסטודנטים אך תוך מספר שנים הפך לפסטיבל קולנוע בינלאומי, הנותן במה מרכזית לקולנוע ישראלי ולקולנוע בינלאומי איכותי ורדיקלי. הפסטיבל מתקיים כל שנה בחודש יוני במוקדים שונים ברחבי הנגב הצפוני והמערבי. זהו פסטיבל הפותח את דלתותיו בפני כל אדם ללא תשלום. פסטיבל קולנוע דרום הוא היחידי שמופק בדרום על ידי אנשי הדרום מתוך אג’נדה תרבותית ייחודית הרלוונטית למקום בו הוא נוצר. “הדרום” הוא תפישת עולם קולנועית הדוגלת בקולנוע עני באמצעים, אך עשיר באנושיות, מטאפורה ליצירה שנעשית בפריפריה ללא רגשי נחיתות מתוך שאיפה לעורר דיאלוג ביקורתי.

הפסטיבל ממוקם באיזור מרתק מלא חיים ומגוון –  בנגב הצפוני, בעיר שדרות. בחבל ארץ זה מספר דורות של מהגרים מקצוות שונים של העולם. דור שני ושלישי ליוצאי צפון אפריקה לצד עולים חדשים יחסית מחבל הקווקז ואתיופיה ובנוסף לישובים שמרביתם יוצאי ארצות דרום אמריקה וגם אוכלוסייה של נוודים בדואים שרק לאחרונה מוסדרת בישובי קבע. האזור  נושק לגבול החם והמדמם עם רצועת עזה ובעבר פעמו בו קשרים חברתיים ומסחריים עם הערים עזה ורפיח.

פסטיבל קולנוע דרום מציג מידי שנה תכנית עשירה בסרטים, מופעים ואירועים מיוחדים המאפשרים לקהל הרחב מפגש בלתי אמצעי עם יוצרים, במאים ומפיקים ומשמיעה קול חדש ועצמאי, שמספר את הסיפור של אלו שקולם אינו נשמע בחברה הישראלית. עשרות סדנאות ומופעי מוזיקה ופרינג’ מצטרפים לליבת הקרנות הסרטים ויוצרים חגיגה של שבוע בעיר שדרות.

לאתר פסטיבל קולנוע דרום

csf.sapir.ac.il/?lang=en
csf.sapir.ac.il/?lang=en

Sapir-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו