הרשמו לניוזלטר שלנו
אודות רוזה לוקסמבורג

רוזה לוקסמבורג הייתה מן הנציגים הבולטים של ההגות והפעילות הסוציאל-דמוקרטית באירופה ונחשבה, יחד עם קרל ליבקנכט, נושאת דגל האינטרנציונאליזם והאנטי מיליטריזם בקרב המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמנית (SPD) בתחילת המאה ה-20

קרא עוד X Close
חזרה לעמוד שותפים

אנסמבל חשבּי - תיאטרון פלסטיני חדש בחיפה

אנסמבל חשבי ('חשבי' בערבית פירושו 'עץ' או 'במה') נוסד בשנת 2011 בידי קבוצה של אנשי תיאטרון פלסטינים צעירים בחיפה, במטרה לאתגר את צורות האמנות המסורתיות בקרב הקהילה. אחרי שלוש שנות פעילות הקים האנסמבל בית משלו: התיאטרון של אנסמבל חשבי, הממוקם בבניין עותומני ישן בשכונת ואדי סאליב בעיר התחתית של חיפה.

בשל המחסור במרכזי תרבות ובפעילויות תרבות שיאפשרו לאוכלוסייה הפלסטינית בחיפה להחיות ולשמר את זהותה ואת מורשתה הייחודית, התיאטרון מציע כעת חלל שבו פלסטינים יכולים ליצור ולהתנסות בחופשיות, לקרוא תגר על מוסכמות קיימות, להעצים את הקהילה המקומית ולחקור את מושג הזהות הפלסטינית.

כחלק מן האידיאולוגיה שלהם, חברי אנסמבל חשבי יוצרים בשיטת "מעבדת התיאטרון" – שיטה דינמית והוליסטית המדגישה בעיקר את תהליך העבודה ואת השתתפותם של חברי קהילה שעל פי רוב אינם נוטלים חלק בהפקות אמנותיות. השיטה משלבת ראיונות, מחקר ואימפרוביזציה לכדי הפקה תיאטרלית ייחודית ומטרתה ליצור שיתוף פעולה עם חברי קהילה, לעודד דיאלוג ביקורתי ולהעמיד בספק דעות קדומות בחברה הישראלית.

ב-2015 התמקד התיאטרון של אנסמבל חשבי בנושא "חיפה – בין היסטוריה למציאויות עכשוויות" וביקש להסב את תשומת הלב אל עברם של הפלסטינים בחיפה ואל הקשיים העכשוויים הניצבים בפניהם. זה היה הפרויקט הראשון של אנסמבל חשבי בביתו החדש, והוא נערך בתמיכת הנציגות בישראל של קרן רוזה לוקסמבורג.

www.khashabi.org/home
www.khashabi.org/home

Khashabi-500px

הרשמו לניוזלטר שלנו